למה אנחנו נמנעים מעשיית מה שאנחנו רוצים או צריכים לעשות?

למה ילדינו נמנעים ממיצוי יכולותיהם?

ומה יעזור לנו לקפוץ למים?

תופעת ההימנעות מהתמודדות עם משימות ואתגרים, הפכה לנפוצה בתקופתנו. כולנו מוצאים את עצמנו לעיתים נמנעים מעשייה, בלי להבין למה. נראה שיש ביכולתנו לבצע מטלות קטנות שנדחו, להיטיב עם עצמנו ואחרים, ולחתור להגשמת מטרות, אבל איננו עושים זאת. וכשההימנעות חמורה, אדם אף נמנע מעמידה במשימות החיים הבסיסיות.

אם אתם או הילדים שלכם חיים מתחת לקו הפוטנציאל שלהם, הספר הזה הוא בשבילכם. הספר מסביר לעומק את תופעת ההימנעות ומציע מודל להשתתפות אקטיבית לקראת הגשמה עצמית.

לקפוץ למים – מהימנעות להשתתפות מלאה בחיים מסביר מניעים להימנעות, ומזמין אתכם למסע נפשי אמיץ ומרפא לגמילה ממנה. בחוכמה מפוכחת ואמפתית בו זמנית, מציגה אנאבלה שקד את המחירים הגבוהים של ההימנעות, ואת ההיגיון הרגשי לבחירה בה.

מהו הנוגדן לאותה התמכרות להימנעות?

לקפוץ למים מציג מודל תיאורטי לבניית גשר בין הימנעות לעשייה, בשילוב תרגילים שנועדו להתניע אותנו בעזרת תחושת שייכות חברתית. וזאת, בהתבסס על הפסיכולוגיה האינדיבידואלית של אלפרד אדלר, וכתבי ממשיכיו, רודולף דרייקורס וזיוית אברמסון.

הספר כולל גם הדרכה להורים של צעירים או בוגרים נמנעים, המתקשים לקחת אחריות על חייהם. הדרכה זו תתמקד בהפסקת פינוק, חסות יתר וביקורת, והחלפתם בעידוד תחושת השייכות ופיתוח שיתוף הפעולה אצל צאצאים הנמנעים מלקפוץ למים.

מה עומד בינינו לבין הגשמת היכולות, הרצונות והחלומות שלנו?

מזה שנים רבות אני עוסקת בתופעת ההימנעות, שלצערי לא רק הולכת ומתרחבת אלא מתחילה בגילאים צעירים יותר ויותר. הבחירה בגישה זהירה ופסיבית בחיים היא תוצאה של הרבה גורמים: פחד מכישלון, התרחקות מכל משימה שלא בטוח שאוכל לעשות בצורה מושלמת, פינוק, שהוא חוסר האימון בלהשקיע מאמצים והתרשמות יתר ממכשולים חיצוניים (כמו קשיים אובייקטיביים) ופנימיים (כמו מצבי רוח).

ד”ר אנאבלה שקד – פסיכותרפיסטית אדלריאנית בהבעה ויצירה, מייסדת בית-הספר לפסיכותרפיה במכון אדלר, מומחית להדרכת הורים, ומרצה בארץ ובעולם בנושאי התפתחות אישית, זוגיות, הורות ועוד.

אנאבלה שקד- הרצאת זום

לקפוץ למים. מהימנעות להשתתפות מלאה בחיים

מאיירת השער: בתיה קולטון
מאייר הספר: אייל אהרוני

403 עמודים, הוצאת מודן

מחיר הספר בחנויות: 98 ₪

מחיר מיוחד פה באתר של אנאבלה: 59 ₪

17 ₪ משלוח בדואר רשום

גלילה לראש העמוד
החשבון שלי

התחבר

רוצה לקבל מאנאבלה תוכן מעניין וקופונים?

רוצה לקבל מאנאבלה עדכונים וחומרים מעניינים מידי פעם?