הרצאת מבוא חינמית: להחזיר את האומץ

קורס ללימוד אומנות העידוד
לאנשי טיפול, ייעוץ, הדרכה ואימון

פגיעה בתחושת הערך היא מקור לכאב מייסר ולצמצום ההשתתפות הפעילה בחיים. בקורס “להחזיר את האומץ” נלמד כיצד לשקם את תחושת הערך של מי שזכינו לפגוש, ולעזור להשיב את האומץ שנדרש על מנת לנקוט בגישה אקטיבית ופרודוקטיבית בחיים.

לכל התערבות מוצלחת בכל מקצועות העזרה יש שתי תוצאות:

אנשי ונשות טיפול, אימון וחינוך מיומנים ומיומנות בהבעת אמפטיה ותמיכה ומרבים/ות באמירות או במחוות שמיועדות להעלות את תחושת הערך של הלקוחות שלהם.

עידוד נתפס בטעות כפרקטיקה רכה ויחסית פשוטה.

משנה לשנה אני נוכחת שעידוד היא הפרקטיקה המשמעותית ביותר בכל תהליך ליווי. אפשר להעריך את האפקטיביות של העידוד רק על פי התוצאות שלו: עלייה בתחושת הערך, הקטנת הכאב הנפשי והנעה לעשייה.

עידוד הוא כוח טרנספורמטיבי שמשנה את מה שאדם חושב על עצמו, וממלא אותו באמונה, באופטימיות ובאומץ לעשות את מה שנדרש על מנת לשנות את ההיבטים הלא רצויים בחייו.

למה בכלל צריך להחזיר את האומץ?

אומץ הוא מרכיב חיוני בבחירות בהתמודדות אקטיבית מול משימות, בעיות ואתגרים, מפני שכשאנחנו עושים אנחנו נחשפים לסכנה.

מכיוון שבבסיס ההימנעות יש אובדן אומץ, discouragement, אקטיביות דורשת את השבתו encouragement. לא משנה מתי אדם איבד את אומץ הלב שלו ובאיזו מידה, תמיד ניתן להשיב אותו…

אדלר האמין שכל התנהגות מכוונת להשיג מטרה. כולנו רוצים,  בסופו של דבר, להרגיש תחושה של שייכות וערך. כולנו רוצים לדעת שאנחנו אהובים ורצויים, שאנחנו מסוגלים, ראויים ומשמעותיים, ושהקיום שלנו משנה.

גלילה לראש העמוד
החשבון שלי

התחבר

רוצה לקבל מאנאבלה תוכן מעניין וקופונים?

רוצה לקבל מאנאבלה עדכונים וחומרים מעניינים מידי פעם?