מארז – לבחור בך… שוב

זוגיות היא אחת המשימות המאתגרות בחיינו, ואולי הקשה מכולן. יש בה הבטחה גדולה- לשייכות, לאהבה, לחברות, לאינטימיות, לביטחון… אבל אולי דווקא בשל כך, יש בה פוטנציאל עצום לאכזבה, ועם האכזבה מגיעים תסכול, כעס, מרירות, עוינות ואפילו דחייה.

אני אוהבת לחשוב על זוגיות כעל גינה. כל זוג מקבל לידיו בתחילת דרכו, פיסת אדמה, פורייה יותר או פחות. לפעמים יש לזוג כלים משוכללים ולפעמים עליו לגשת לעבודה בידיים חשופות. לפעמים יש גשמי ברכה, ולפעמים סערת ברד. בתקופות אחרות יש בצורת קשה. אבל מראה הגינה השלמה לא קשור לאף אחד מגורמים אלה. היא תלויה בדבר אחד בלבד: בנכונות להשקיע: ללמוד שוב … להשקיע.

סדרת הרצאות הבאה מיועדת גם לזוגות צעירים המקימים עכשיו את גן הנישואים שלהם, לזוגות שגינתם יפה ורוצים לשמר, לחדש או לשפר אותה, וגם לזוגות אשר גינתם רחוקה מלהיות מה שחלמו; גם אם הכל נראה יבש חסר חיים, לרוב מספיק אחד או אחת שרוצה ומוכן להפריח את השממה.

בסדרת הרצאות אלה תמצאו מדריך מעשי ליצירת ברית עול בנישואים: תבינו מה יוצר את הקונפליקטים, המשברים, את הכעס ואת הריחוק, ותרכשו כלים אפקטיביים לקראת נישואים של אהבה וביטחון, אינטימיות ושיתוף פעולה. הרצאות אלה משלבות מידע עדכני ומעמיק, כלים פרקטיים והרבה הומור…

חדש באתר – הספר “לומדים זוגיות” מאת זיוית אברמסון בהוצאת מודן

 

01: לבחור בך.. שוב

בהרצאה זו, הראשונה בסדרה, נלמד כיצד בחרנו את בן או בת הזוג שלנו ואיך לבחור אותו או אותה… שוב… ושוב. למה חשוב להבין את הבחירה הזאת, גם אם נעשתה לפני זמן רב?

הבנת הבחירה בבן הזוג היא למעשה הבנת העדיפויות הפסיכולוגיות שלנו. דרישות אישיות עמוקות משפיעות על ההחלטה. הבנת הבחירה וחוזה הנישואים שנוצר בין בני הזוג בעקבותיה, תעניק לנו את האפשרות להבין את הנכונות ואת היתרונות של הבחירה, וגם את חסרונותיה ומחיריה. נלמד כיצד לערוך תיקונים ושינויים בחוזה הזוגי על מנת שבחירתנו תמשיך להיות מתאימה לרצונות ולצרכים המשתנים לאורך החיים. בהרצאה זו נלמד גם, כיצד רגשות נוצרים על מנת לקרב אותנו או להרחיק אותנו זה מזו.

 

 02: ממלחמת עולם לברית עולם

אומרים שבריתות שלום עושים עם אויבים. בנישואים, לא פעם אנו מתנהגים זה לזו ככאלה: בעוינות ובריחוק. בואו נראה איך נראים המאבקים, היריבות והתחרות שמאפיינים כל כך הרבה זוגות, ולאחר מכן נציע דרכים אחרות למחשבה ולפעולה.

בהרצאה זו, השנייה בסדרה, ננסה להבין מה הם המכשולים ביצירת ברית זוגית, וכיצד ניתן להתגבר עליהם. נלמד מדוע כל כך קשה להיות נשואים בשמחה ובשיתוף פעולה, מדוע נישואים הרמוניים הם כל כך נדירים, מדוע כל כך קל לפגוע ולהיפגע, מדוע אנו מתנהגים לעתים קרובות כיריבים ולא כחברים, כאויבים ולא כאוהבים, וכמובן נלמד כיצד יוצרים זוגיות שהיא בגדר “ברית עולם” – זוגיות שיש בה אהבה, אמון, חברות, תמיכה והנאה.

 

03: אם רומאו ויוליה היו נשארים בחיים

אגדות לא עושות טוב לנישואים. אנו מגיעים לנישואים עם הרבה מדי ציפיות ומעט מדי הבנה והכשרה. אנו מתחתנים עם אמונה שהאהבה שלנו תספיק על מנת להתגבר על כל מכשול אבל, מהר מאוד אנו מגלים שהאהבה הזאת לא חסינה כל כך…

בהרצאה זו, השלישית בסדרה, ננסה לנער את הנצנצים מהאגדות, להרים את מסך ההבטחות השקריות, ולגלות שהמציאות, למרות שאינה ורודה, מכילה אין ספור אפשרויות לחיי זוגיות טובים מאוד, מלאי אהבה, אמון, ביטחון ושמחה. נדבר על מיתוסים בזוגיות, נבין למה סרטים וסיפורים מסתיימים בחתונה, ומה היה קורה לאהבת הנצח של רומיאו ויוליה אילו היו חיים ביחד עד עצם היום הזה.

 

04: על מיניות ואינטימיות- שיחה עם דר\’ זיוית אברמסון

מיניות היא מרכיב מרכזי בזוגיות. הבדלים בין נשים וגברים קיימים בכל תחומי החיים, אך בהחלט אי אפשר להתעלם מהבדלים אלה כאשר מדברים על מיניות. מהי מיניות טובה ובריאה בנישואים? האם התקשורת המינית והאינטימית היא פן נוסף בתקשורת הזוגית? האם בגידות נובעות בעיקר מחסך מיני או מחסך רגשי? לאן פונים כשהבעיה היא במיניות?

בדיסק האחרון בסדרת הרצאות זו, ננסה לענות על שאלות אלה כאשר אשוחח עם הפסיכולוגית-סקסולוגית דר\’ זיוית אברמסון על מיניות ואינטימיות בקשר הזוגי.

 

 

לרכישה:

₪99

+ 22₪ משלוח

הוסף לסל

נהנתי  ונתרמתי מאוד מהאזנה לדיסקים בנושא הזוגיות הן בשל הידע הרחב והמגוון, שמשולב בהומור ובאנקדוטות שמחדדות, מאירות ובעיקר מהחיבור לגישה האדלריינית שעושה הרבה שכל והגיון בנושא הכה מורכב.

מבחינתי המארז משול לספר חובה לכל מי שנמצא/שואף/עובד עם זוגות, ואני מודה לך על שעשית את זה עבורנו נגיש כל כך…

דליה כריסטוף

רשימה בביבליוגרפית- מארז זוגיות: “לבחור בך…שוב”

אבידר-אטינגר, ת. (1970). “בעל זה דבר מצחיק”. מסדה, רמת גן.

אברמסון, ז. (2005). “לומדים זוגיות”. מודן, מושב בן שמן.

אסטיס- פינקולה,ק. (1998). “הגנן הנאמן”. מודן, תל אביב.

בוריס, ג\’, ה. (1995). :נתיב הנישואין”. תרגום: מלכה ווילדר. גל, תל אביב-יפו.

דרייקורס, ר. (1969). “נישואין: האתגר”. צ׳צ׳יק, תל-אביב.

ויורסט, ג\’. (2005). ” נישואים בוגרים”. תרגום:  שרה ריפין. כנרת, תל אביב.

וייל, ד.ב. (1998). “אחרי המריבה”. תרגום: אירית מילר. מודן, מושב בן שמן.

ינאי, צ. (2010). “מאוחר מידי”. כתר, ירושלים.

מילבאואר, ו., צמח, מ. (1991), “זוג או פרט”. עם עובד, תל-אביב.

מלאך-פיינס, א. (2002), “התאהבות: איך אנחנו בוחרים במי להתאהב?”. מודן, תל אביב.

פורטר, א.ה. (1994). “פוליאנה”. תרגום: יואב לביא. זמורה ביתן, אור יהודה.

קובי, ס. (1993). “שבעת ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד”. אור-עם, תל אביב.

רבין, ק. (1991). “טובים השניים- נישואין כדיאולוג”. תרגום: בן-ציון הרמן. מודן, מושב בן שמן.

שלו, צ. (1997). “חיי אהבה”. הוצאה מחודשת: 2010. כתר, ירושלים.

Bradshaw, J. (1993). “Bradshaw on The Family: A New Way of Creating Solid-Self Esteem”

HCI, New York,

Gottman, J. (1995). “Why Marriages Succeed or Fail: And How You Can Make Yours Last.

PLC, London

Tannen, D. (1990).”You Just Don\’t Understand: Women and Men in Conversation”. Ballantine, New York

 

סרטים:

“פְרידַה” (2002). בימוי: ג\’ולי טימור. מקסיקו. 123 דקות.

“זה הסיפור שלנו” (1999). בימוי: רוב ריינר. ארה”ב. 95 דקות.