הרצאות למטפלים ואנשי מקצוע בבריאות הנפשהרצאות מעמיקות על התיאוריה הפילוסופית פסיכולוגית וחינוכית של דר\’ אלפרד אדלר המיועדות לאנשי טיפול.

אלפרד אדלר (1870-1937) פיתח את הפסיכולוגיה האינדיווידואלית, הפסיכולוגיה של האדם השלם, ההוליסטי. זוהי גישה פסיכולוגית חיובית, הומניסטית קוגניטיבית ערכית וחברתית.

אדלר האמין שלאדם יש חופש בחירה, ושמעצם היותו יצור בוחר, הוא אחראי לאופן בו הוא יוצר את חייו ואת מערכות היחסים שלו. השקפה זו ממקמת את אדלר במרכז הגישה הסובייקטיבית בפסיכולוגיה, גישה אשר שמה את הדגש על הגורמים הפנימיים של התנהגות האדם: ערכים, אמונות, עמדות, מטרות, אינטרסים, תחושת משמעות אישית, תפיסת מציאות ושאיפה להגשמה עצמית.


הרצאות למטפלים ואנשי מקצוע בבריאות הנפש

  • מבוא לפסיכולוגיה אינדיווידואלית – הרצאה המציגה את עקרונות היסוד של הפסיכולוגיה של אלפרד אדלר. פסיכולוגיה חיובית, הומניסטית, קוגניטית, חברתית וערכית.
  • האויב של הטוב הוא הטוב ביותר(למטפלים) – מהי נוירוזה על פי אדלר? הרצאה זו מציגה סימפטומים נוירוטיים כגון דיכאון, חדרה ואובססיות כבחירה המשרתת מטרה פסיכולוגית. בהרצאה תוצג דרך הטיפול בנוירוזה, על פי גישה זו.
  • להחזיר את האומץ(למטפלים) – פסיכולוגיה חיובית קודם כל מגלה למטופל את הכוחות, העוצמות והייעוד של המטופל. בהרצאה זו אסביר מתי אנו מאבדים את האומץ להיות המיטב שאנו יכולים להיות, וכיצד מטפל יכול להחזיר למטופל את האומץ.
  • אומנות ההגשמה (למטפלים) – המטופל הבין הכל… ולא משנה כלום. כיצד נעזור למטופלים להפוך תובנות לפעולות שיעשו הבדל משמעותי בחייו?